RetroScaler2x AV–HDMI-muunnin ja linjatuplain retropelikonsoleille PS2, N64, NES, Dreamcast, Saturn, MD1, MD2, sininen Blue
90,87 €
90,87 €
60 päivän palautusoikeus kaikille 22.12. mennessä tehdyille ostoksille
Ti, 17 marras - ma, 23 marras
Turvallinen maksaminen
Tyytyväisyyslupaus
30 päivän avokauppa
Tuotekuvaus
Nollaviive: RetroScaler2x on nollaviiveen laite, mikä on todistettu useilla mittauksilla ja eri laitteilla. Alueyhteensopivuus: Sekä NTSC- että PAL-signaalit ovat tuettuja, mutta niitä ei muunneta toisikseen. Tämä tarkoittaa, että voit liittää laitteen, jonka signaali on yhteensopiva näyttölaitteesi kanssa, mutta NTSC ei välttämättä toimi PAL HDMI-laitteissa ja päinvastoin.
Suodatinasetukset: \"FIL\"-tila on makuasia, mutta keskimääräinen retropelaaja suosii FIL-tilaa pois päältä 2D-peleissä (kuten SNES, Genesis jne.) ja päällä 3D-peleissä (kuten N64, Saturn jne.). FIL-tila voi myös auttaa vähentämään välkyntää tietyissä 480i-peleissä.
Yhteensopivuus: Toinen RetroScaler2x:n hieno ominaisuus on se, että se tuottaa aidon 480p60-signaalin, mikä tekee siitä yhteensopivan kaikkien testaamieni laitteiden kanssa! Yhteensopivuus on suuri haaste retropelaajille, sillä nykyaikaiset näytöt eivät ole tottuneet näiden vanhojen konsoleiden resoluutioihin tai virkistystaajuuksiin. Tämä laite on erinomainen apu striimaajille, jotka tarvitsevat parhaan mahdollisen yhteensopivuuden.
Suorituskyky – Ääni: RetroScaler2X:n äänenlaatu on hyvä. Yleiskäytössä äänen digitalisoinnissa ei ole ongelmia, mutta voimakkaissa äänissä, kuten räjähdyksissä, ääni voi kuulostaa hieman karkeammalta kuin OSSC:n kautta. Tätä et todennäköisesti huomaa television omilla kaiuttimilla, mutta saatat huomata sen, jos käytät ulkoista vahvistinta tai kotiteatterijärjestelmää. Tällöin äänen voi tietysti helposti ohjata RetroScaler2X:n ohi.
Virtalähde: Laitteen virransyöttöön voidaan käyttää mitä tahansa laadukasta Micro-USB-laturia.
Väri
Blue
Tuotenro
f05e3dc8-a06a-450d-9ae7-7d72eb84f9a9
Fyndiqilla ei ole omaa varastoa, vaan yritys tekee yhteistyötä yksittäisten kauppiaiden kanssa, jotka varastoivat tuotteitaan Ruotsissa ja sen ulkopuolella, Euroopan unionissa (EU) ja Euroopan talousalueella (ETA).
Tilauksesi lähetetään kyseisen toimittajan omasta varastosta, ja toimituksia tehdään kaikkina arkipäivinä. Heti kun tilauksesi on lähetetty, saat sähköpostitse toimitusvahvistuksen.
Tuotteet toimitetaan sinulle tuotteista riippuen 1–21 arkipäivän kuluessa, joko suoraan postilaatikkoosi tai lähimpään noutopisteeseen. Jos olet tilannut tuotteita eri kauppiailta, ne lähetetään erillisinä paketteina. Arvioidun toimituspäivän näet aina tuotetiedoista ja tilausvahvistuksestasi.
Toimituskulut
Toimituskulut Riippumatta siitä mitä tai kuinka monta tuotetta tilaat Fyndiqiltä, maksat vain kiinteän toimitusmaksun joka on 3.90 euroa. Ostamisen jälkeen ei koskaan aiheudu ylimääräisiä toimituskuluja.
Toimitusrajoitukset
Fyndiq tarjoaa toimituksia koko Suomeen paitsi Ahvenanmaalle (postinumerot jotka alkavat numerolla 22). Jos teet tilauksen Ahvenanmaalle, se tullaan perumaan ja tulemme tekemään maksun palautuksen.
RetroScaler2x AV–HDMI-muunnin ja linjatuplain retropelikonsoleille PS2, N64, NES, Dreamcast, Saturn, MD1, MD2, sininen Blue
90,87 €
90,87 €
60 päivän palautusoikeus kaikille 22.12. mennessä tehdyille ostoksille
Ti, 17 marras - ma, 23 marras
Turvallinen maksaminen
Tyytyväisyyslupaus
30 päivän avokauppa