Matkailuauton vesiosat - Talvisäilytyksen pikaliitin palloventtiilillä - Puhallusadapteri 1/4 \" pikaliittimellä ja 3/4 \" puutarhaletkukierteellä
25,85 €
25,85 €
Ti, 20 loka - ma, 26 loka
Turvallinen maksaminen
Tyytyväisyyslupaus
30 päivän avokauppa
Tuotekuvaus
Tuotteen ominaisuudet: Liitin tarjoaa kaksi liitäntävaihtoehtoa – pää A on standardi 1/4 tuuman pikaliitin, ja pää B on 3/4 tuuman puutarhaletkukierteinen liitäntä. Käyttäjät voivat vapaasti vaihtaa niiden välillä tilanteen mukaan.
Tärkein etu: Perinteiset matkailuauton vesiliittimet sopivat usein vain yhdelle lähteelle (ilma tai vesi), mikä edellyttää lisäadapterien ostamista eri laitteille – prosessi, joka on sekä hankala että altis osien katoamiselle. Tämä 2-in-1-rakenne mahdollistaa toisen pään liittämisen suoraan ilmakompressorin pikaliitinliitäntään (talvisäilytystä/ilmanpuhdistusta varten) ja toisen ruuvaamisen suoraan puutarhaletkuun (päivittäistä vedensyöttöä varten). Välittäviä adaptereita ei tarvita; yksi liitin kattaa molemmat ydintarpeet, mikä mahdollistaa välittömän vaihdon ja poistaa toistuvan kokoamisen ja lisävarusteiden hallinnan vaivan.
2. Integroitu palloventtiili tarkkaan virtauksen hallintaan:
Tuotteen ominaisuudet: Liittimen keskelle on integroitu palloventtiili; kääntämällä kahvaa ilma- tai vesilinja voidaan välittömästi avata tai sulkea.
Tärkein etu: Matkailuauton talvisäilytyksessä perinteiset menetelmät vaativat liittimien toistuvaa liittämistä ja irrottamista ilmavirran hallitsemiseksi. Tämä ei ole vain hankalaa, vaan aiheuttaa usein jäljellä olevan veden roiskumista irrotettaessa, mikä kastelee kädet ja matkailuauton sisälattian. Tämän integroidun palloventtiilin avulla voit sulkea venttiilin liittimen ollessa edelleen kiinni ennen irrottamista; jäljellä oleva neste pysyy linjassa ilman tippumista tai vuotoa. Lisäksi voit säätää ilmavirran määrää puhdistusprosessin aikana hallitaksesi tarkasti tyhjennysnopeutta ja estääksesi liiallisen paineen vahingoittamasta LVI-järjestelmää.
3. Erityisesti talvisäilytykseen/puhdistukseen; suojaa matkailuauton LVI-järjestelmää kylmällä säällä:
Tuotteen ominaisuudet: Suunniteltu erityisesti matkailuautojen talvisäilytykseen; käytettäessä ilmakompressorin kanssa se poistaa perusteellisesti jäljellä olevan veden LVI-linjoista.
4. Pakkauksen sisältö: 2 liitintä (A + B)
Tärkein etu: Talven pakkasilla matkailuauton putkiin jäänyt vesi voi jäätyä ja saada putket halkeamaan yön yli, mikä johtaa kalliisiin korjauksiin ja matkasuunnitelmien häiriintymiseen. Perinteiset tyhjennysmenetelmät – kuten ajoneuvon kallistaminen tai painovoimaan luottaminen – eivät usein onnistu puhdistamaan järjestelmää kokonaan. Kun tämä liitin on kytketty ilmakompressoriin, se mahdollistaa korkeapaineisen ilmavirran kulkemisen koko vesijärjestelmän läpi, pakottaen jäljellä olevan veden ulos mutkista ja vaikeapääsyisistä kulmista, jotta jäätymisvaurioiden riski poistuu lähteeltä. Se on helppokäyttöinen eikä vaadi erikoistyökaluja, mikä antaa ajoneuvojen omistajille mahdollisuuden suorittaa vuosittainen talvisäilytyshuolto itse ja säästää aikaa ja kustannuksia huoltokeskuskäynniltä.
Huomautus: Tämä tuote on puhtaasti mekaaninen eikä vaadi paristoja; ei tarvitse huolehtia paristojen tyhjenemisestä tai elektronisten komponenttien ikääntymisestä. Se on kestävä, luotettava ja käyttövalmis ratkaisu.
Tuotenro
0b6a6bf8-690a-4199-942a-33f70e6932c9
Fyndiqilla ei ole omaa varastoa, vaan yritys tekee yhteistyötä yksittäisten kauppiaiden kanssa, jotka varastoivat tuotteitaan Ruotsissa ja sen ulkopuolella, Euroopan unionissa (EU) ja Euroopan talousalueella (ETA).
Tilauksesi lähetetään kyseisen toimittajan omasta varastosta, ja toimituksia tehdään kaikkina arkipäivinä. Heti kun tilauksesi on lähetetty, saat sähköpostitse toimitusvahvistuksen.
Tuotteet toimitetaan sinulle tuotteista riippuen 1–21 arkipäivän kuluessa, joko suoraan postilaatikkoosi tai lähimpään noutopisteeseen. Jos olet tilannut tuotteita eri kauppiailta, ne lähetetään erillisinä paketteina. Arvioidun toimituspäivän näet aina tuotetiedoista ja tilausvahvistuksestasi.
Toimituskulut
Toimituskulut Riippumatta siitä mitä tai kuinka monta tuotetta tilaat Fyndiqiltä, maksat vain kiinteän toimitusmaksun joka on 3.90 euroa. Ostamisen jälkeen ei koskaan aiheudu ylimääräisiä toimituskuluja.
Toimitusrajoitukset
Fyndiq tarjoaa toimituksia koko Suomeen paitsi Ahvenanmaalle (postinumerot jotka alkavat numerolla 22). Jos teet tilauksen Ahvenanmaalle, se tullaan perumaan ja tulemme tekemään maksun palautuksen.
Matkailuauton vesiosat - Talvisäilytyksen pikaliitin palloventtiilillä - Puhallusadapteri 1/4 \" pikaliittimellä ja 3/4 \" puutarhaletkukierteellä
25,85 €
25,85 €
Ti, 20 loka - ma, 26 loka
Turvallinen maksaminen
Tyytyväisyyslupaus
30 päivän avokauppa