Goobay Ulkoverkkokaapeli CAT 6 U/UTP 75m Ulkoverkkokaapeli CAT
41,00 €
41,00 €
Aiempi alin hinta
56,90 €
Ti, 9 kesä - ke, 10 kesä
Turvallinen maksaminen
Tyytyväisyyslupaus
30 päivän avokauppa
Tuotekuvaus
75 metrin kaapeli pitkiin ulkoasennuksiin
Kaksinkertainen PE-eristys suojaa säältä ja UV-säteilyltä
Tukee Gigabit-nopeuksia jopa 1000 Mbit/s:iin asti
Tämä 75-metrinen CAT 6 -ulkoverkkokaapeli on suunniteltu vakaaseen internet-yhteyteen vaativissa ympäristöissä. Se sopii ihanteellisesti asennuksiin puutarhoihin, julkisivuihin, retkeilyyn tai valvontakameroiden liittämiseen.
Kaapelin kaksinkertainen polyeteenivaippa antaa vahvan suojan kosteutta, UV-säteilyä ja lämpötilan vaihteluita vastaan. Tämän ansiosta kaapeli soveltuu pitkäaikaiseen ulkokäyttöön, jossa kestävyys on ratkaisevan tärkeää.
Kaapeli on varustettu RJ45-liittimillä ja on valmis heti käyttöön. Se soveltuu liitettäväksi reitittimeen, kytkimeen tai muihin verkkolaitteisiin ja tarjoaa vakaan ja luotettavan yhteyden.
Tuki jopa 10/100/1000 Mbit/s nopeuksille tekee kaapelista sopivan Gigabit Ethernetiin. Tämä mahdollistaa nopean tiedonsiirron esimerkiksi valvontaan, suoratoistoon tai rakennusten väliseen verkkoyhteyteen.
Kuparipäällysteiset alumiinijohtimet yhdessä kullattujen liittimien kanssa edistävät tehokasta signaalinsiirtoa ja vähentävät häiriöriskiä.
RJ45-liittimissä on lukitussuojaus, joka estää salvan vahingoittumisen tai jumiutumisen. Molemmissa päissä oleva taivutussuojaus lisää kestävyyttä asennuksen ja käytön aikana.
Rakennettu vaativiin ympäristöihin
Kaapeli kestää lämpötiloja -40 °C:n ja +65 °C:n välillä, joten se soveltuu ympärivuotiseen käyttöön vaihtelevassa ilmastossa.
Tekniset tiedot
- Kaapelin pituus: 75 m
- Standardi: CAT 6, U/UTP
- Liitäntä: 2 x RJ45 (8P8C)
- Nopeus: jopa 1000 Mbit/s
- Kaistanleveys: 250 MHz
- Kaapelityyppi: ulkokaapeli
- Vaipan materiaali: PE
- Lämpötila: -40 °C:sta +65 °C:seen
Väri
Musta
Tuotenro
9ac95c70-e8a0-464b-a023-c2e06c85e3d7
Ominaisuudet | |
|---|---|
Tuotteen väri | Musta |
Johdon pituus | 75 m |
Kaapeli-standardi | Cat6 |
Kaapelin suojaus | U/UTP (UTP) |
Liitin 1 | RJ-45 |
Liitin 2 | RJ-45 |
Liittimen 1 sukupuoli | Uros |
Liittimen 2 sukupuoli | Uros |
Liittimen 1 muoto | Suora |
Liittimen 2 muoto | Suora |
Liittimien kontaktipinnoite | Kulta |
Pistokkeen materiaali | Polyeteeni (PE) |
Johtimen materiaali | Kuparipinnoitettu alumiini (CCA) |
Kaapelitekniikka | 10/100/1000Base-T(X) |
Ethernet-liitännän tyyppi | Nopea Ethernet |
AWG-koko | 24/1 |
Tiedonsiirtonopeus | 1000 Mbit/s |
Taajuus | 250 MHz |
Plug & Play -yhteensopiva | Kyllä |
Ympäristöolosuhteet | |
Käyttölämpötila (T-T) | -40 - 65 °C |
Pakkaustiedot | |
Pakkaustyyppi | Muovipussi |
Fyndiqilla ei ole omaa varastoa, vaan yritys tekee yhteistyötä yksittäisten kauppiaiden kanssa, jotka varastoivat tuotteitaan Ruotsissa ja sen ulkopuolella, Euroopan unionissa (EU) ja Euroopan talousalueella (ETA).
Tilauksesi lähetetään kyseisen toimittajan omasta varastosta, ja toimituksia tehdään kaikkina arkipäivinä. Heti kun tilauksesi on lähetetty, saat sähköpostitse toimitusvahvistuksen.
Tuotteet toimitetaan sinulle tuotteista riippuen 1–21 arkipäivän kuluessa, joko suoraan postilaatikkoosi tai lähimpään noutopisteeseen. Jos olet tilannut tuotteita eri kauppiailta, ne lähetetään erillisinä paketteina. Arvioidun toimituspäivän näet aina tuotetiedoista ja tilausvahvistuksestasi.
Toimituskulut
Toimituskulut Riippumatta siitä mitä tai kuinka monta tuotetta tilaat Fyndiqiltä, maksat vain kiinteän toimitusmaksun joka on 4.90 euroa. Ostamisen jälkeen ei koskaan aiheudu ylimääräisiä toimituskuluja.
Toimitusrajoitukset
Fyndiq tarjoaa toimituksia koko Suomeen paitsi Ahvenanmaalle (postinumerot jotka alkavat numerolla 22). Jos teet tilauksen Ahvenanmaalle, se tullaan perumaan ja tulemme tekemään maksun palautuksen.
Goobay Ulkoverkkokaapeli CAT 6 U/UTP 75m Ulkoverkkokaapeli CAT
41,00 €
41,00 €
Aiempi alin hinta
56,90 €
Ti, 9 kesä - ke, 10 kesä
Turvallinen maksaminen
Tyytyväisyyslupaus
30 päivän avokauppa